Videa

Seznam všech videí

úterý 9. července 2019

Marek Šafář

#.NET Core

10

All major web browsers understand WebAssembly portable target and .NET Core 3.0 is shipping with experimental support for it. Come to see how you can convince your browser that C# is the best language it can run.

úterý 9. července 2019

Karel Zikmund

#.NET Core

10

Expect deep dive into a few interesting investigations we faced on .NET team in the last decade.

War stories about:
* Investigations spanning years,
* Dormant bugs coming to life after a decade,
* Root-causes leading to surprising places,
* How we rooted-cause problems with minimal information available,
* Shocking impact of bugs on real world.

We will also cover:
* Root-causing HW bugs (avoid the one-machine problem),
* The value and art of minimal repro,
* Innovation and compatibility - the age-old rivals.


úterý 9. července 2019

Tomáš Weinfurt

#.NET Core

1

Practical experience with developing on or for Unix OSes with .Net Core.
Talk will focus on behavior differences, debugging tools and various surprises one can bump to while migrating from traditional .Net Framework eco system to other OSes and architectures.

úterý 9. července 2019

Tomáš Rylek

#.NET Core

1

CPAOT (modernizing the CoreCLR AOT compiler, new scenarios); Single-executable mode (current status = self-extractor; longer term plans – real 1 executable); Optimizations (tier jitting, larger version bubbles)

úterý 9. července 2019

Jan Vorlíček

#.NET Core

2

Ability to unload assemblies is one of the highly demanded features added in .NET Core 3.0. This talk will focus on how it works, how to use it, what are the possible pitfalls and how to debug and troubleshoot them.

úterý 9. července 2019

Vít Karas

#.NET Core

3

Why we didn't bring AppDomains along to .NET Core? What .NET Core 3 provides to replace AppDomains? Which technologies we don't plan to replace and what to do about them?

úterý 9. července 2019

Marek Šafář

#.NET Core

4

Ptejte se nás na cokoliv, my na cokoliv odpovíme.

úterý 9. července 2019

Radka Janeková

#.NET Core

4

Radka will tell the tale of Microsoft, the infamous villain, and Red Hat the open source hero, fighting side by side to save the Linux world from scripting languages.

pátek 28. června 2019

Tomáš Herceg

#.NET Core

146

Možná jste, stejně jako já, měli před takovými šesti lety pocit, že se .NET dostává na okraj zájmu a že jej možná převálcují jiné platformy. Naštěstí pak přišla revoluce s názvem .NET Core. První verzi ještě mnoho lidí moc nevěřilo, ale u příležitosti uvedení verze druhé se zájem o tuto platformu začal zvyšovat. Pořád to ale vypadalo, že se tak nějak zapomnělo na vývojáře desktopových aplikací. To se s příchodem .NET Core 3.0 mění a zdá se, že teď už na vlak .NET Core může přejít v podstatě každý. V rámci této úvodní keynote shrneme, co nás v této nové "renesanci" .NETu čeká.

pátek 28. června 2019

Jiří Činčura

#.NET Core #C#

107

C# 8 je další major verzí jazyka C#. Jaké nové vlastnosti můžeme čekat, a jak je využít? A kdy bude tato verze dostupná?

pátek 28. června 2019

Miroslav Holec

#.NET Core #ASP.NET

114

Dokumentování RESTových API v .NET Core 3.0 není žádná dřina. Stačí vzít osvědčený standard, přimíchat NuGet balíčky, oprášit pár kousků kódu a seznámit se se smečkou užitečných služeb, které vám usnadní život.

Společně s .NET Core 3.0 přijde Entity Framework Core 3.0 a stejně jako .NET Core 3.0, který přináší některé velké změny, jsou i novinky v EF Core velmi zajímavé. Na co se tedy nachystat?

pátek 28. června 2019

Robert Haken

#ASP.NET #.NET Core

95

Blazor již dávno není experimentální projekt pár nadšenců. Server-side Blazor bude součástí ASP.NET Core 3.0 a client-side Blazor v některém z dalších release. Přijďte se podívat, jak lze vytvářet SPA aplikace jen pomocí C#/Razor, kam směřuje tvorba webového UI pro ty, co nenašli zalíbení v JavaScriptu. Projdeme i další novinky chystané do ASP.NET Core 3.0.

Představím možnosti moderních webových knihoven a frameworků v kombinaci s ASP.NET Core. Zmíním scénáře jednotného týmu i spolupráci front-end a back-end týmů používajících různé platformy. Podíváme se i na témata jako je hot-reloading, server-side rending nebo možné strategie deploymentu.

Membership a role providers z ASP.NET jsou již naštěstí věcí minulosti. Nyní máme moderní ASP.NET Identity. Ale jak bezpečně řešit reset hesla? Dvoufaktorovou autentizaci? Reset 2FA tokenu? Nebo třeba přihlašování úplně bez hesel? Ukážeme si best practices pro implementaci přihlašování v ASP.NET aplikacích.